Áno životu a zdraviu

Povedz áno vegetariánstvu – je to to najlepšie, čo môžeš urobiť. Veľakrát sa tento spôsob života spája s mýtmi, ktoré nie sú pravdivé a na základe nich máme pocit, že je takmer nemožné prežiť život bez mäsa a živočíšnej stravy vôbec. Mnoho ľudí obľubuje mäso pripravené na rôzne spôsoby, ale je to skôr otázkou zvyku a konvencie. Postoj voči vegetariánom môže byť ovplyvnený aj spoločnosťou, pričom sa človek obáva, že pre svoje presvedčenie bude odmietaný a nepochopený, a preto radšej podľahne všeobecnému trendu. Ak žijeme takýto život, kde má mäso svoje miesto na dennej báze, je možno náročné to zmeniť, no možno nie – všetko je to ukotvené v hlave a veľmi rozhoduje vôľa a to, ako sme nastavení.

zelenina

Obávame sa vykročiť z komfortnej zóny, prekonať samého seba a to aj vtedy, keď racionálne argumenty hovoria v prospech vegetariánskeho spôsobu života alebo keď nám je tento spôsob života sympatický. Nie je ľahké skúsiť niečo nové. No čo ak je to životná zmena, ktorá nás privedie ku kvalitnejšiemu prežívaniu momentu? Vegetariánstvo, ako začať Meditaciaajoga.sk? Podľa učenia vied ak človek žije v stave nevedomosti, konzumuje mäsité pokrmy, ale prijíma aj škodlivé látky, akými je aj alkohol. Druhá kategória vášne zahŕňa chuťovo veľmi výrazné jedlá, ako napríklad štipľavé, kyslé, horké … Svedčia o nestriedmosti a nedostatku sebakontroly.

zelenina

Stav dobra však obsahuje potraviny, ktoré slúžia k nášmu zdraviu, a tými sú predovšetkým zelenina, ovocie, strukoviny či ryža. Náš stav vedomia priamo podmieňuje, aké potraviny si vyberáme a konzumujeme na dennej báze. Prvotným krokom k zmene stravovania je aj zmena nastavenia, k čomu je potrebná telesná a duševná očista. Iba tak sa dokážeme odpútať od nezdravých a škodlivých vecí a úplne prirodzene si vyberieme čisté potraviny. Na takúto očistu sa odporúča napríklad opakovanie mantry, meditácia a týmto spôsobom znova kontakt s naším vedomím. Ak sa budete cítiť čistí telesne a duchovne, zdravá a plnohodnotná strava už pre vás bude samozrejmosťou. S tipmi sa radi podelíme na našej stránke.

Scroll to Top