Lunárna minca

Peniaze na účte iba strácajú svoju hodnotu a peniaze uložené na sporiacom účte majú veľmi nízke zhodnotenie. Preto ak máte financie navyše, ktoré máte vyčlenené na investovanie skúste ich investovať do investičného zlata resp. zlatých investičných tehličiek. Investícia do zlata je stabilná investícia vďaka, ktorej môžete chrániť svoj kapitál a Vaše peniaze nebudú strácať na hodnote. Hodnota investičného zlata v dlhodobom období stúpa a preto je považované za stabilnú investíciu, na ktorej nepreplatíte. Cenu zlata predovšetkým tvorí dopyt a ponuka narozdiel od ostatných finančných inštrumentoch. Cenu zlata pevne neudáva národná banka ani iná finančná inštitúcia.

zlate mince

Najväčšou výhodou zlata je, že uchováva si svoju hodnotu a je vysoko likvidne a preto počas zlej finančnej situácií môže byť použité ako rýchly zdroj peňazí. Ľudia do zlata investujú predovšetkým v čase krízy a neistých ekonomických časov. Zlato je odjakživa vnímané ako forma bohatstva a obchoduje s s ním, už od nepamäti a vždy zohrávalo dôležitú úlohu vo finančných sektoroch. Investovanie do zlata je anonymne, pretože nezanecháva digitálnu stopu, čo je v dnešnom digitálnom svete vzácne.

investičné zlato

Ak chcete začať investovaním do zlata môžete nakúpiť zlate tehličky alebo zlate minci. Zlate tehličky sa dajú nakúpiť v rôznych veľkostiach podľa požiadaviek kupujúceho, najvyššiu hmotnosť majú tehličky 1kg. Zlate mince sú vhodné pre menších investorov. Výhodou zlatých minci je ich vyššia likvidita a zberateľská hodnota. Každý rok vychádza edícia zlatých tehličiek a minci v edícií lunárneho kalendára vydaná mincovňou Perth. Zlatá investičná minca Rok Zajaca Goldvalut predstavuje znamenie z lunarného kalendára za rok 2023. Investičné mince z lunárnej série patria medzi najobľúbenejšie na svete a ponúkajú vysoké zhodnotenie.

Scroll to Top