sklo ako moderné riešenie steny

Pre členenie veľkých priestorov sa používajú priečky alebo deliace steny. Ideálnou voľbou sú sklenené steny, ktoré vyniknú a ponechajú svetlo priestoru.

Pri správnom výbere sklenených stien Vám ponuka sklenena stena príde určite vhod. Jedná sa o veľmi kvalitné realizácie sklenených stien, ktoré sú vyrobené zo špeciálneho skla. To sa vyznačuje nielen kvalitou, odolnosťou ale aj mimoriadnou funkčnosťou. Jeho hrúbka je približne 8 – 12 mm a povrchová úprava môže byť číre sklo, matné, mliečne, grafosklo alebo Vami navrhnuté motívy, ktoré sa vytvárajú pieskovaním.

Sklenené steny majú široké využitie v priestoroch administratívnych budov, v nákupných centrách, vo firemných strediskách, bankách ale napríklad aj pre zariadenie malej výstavnej plochy. Netradičné využitie sklenenej steny je aj vytvorenie oddychovej zóny, alebo fajčiarskeho kútika v rámci firmy.

shopping-mall-906718_640

Sklenené steny majú ukotvenie väčšinou od podlahy až po strop alebo sú použité v odľahčených rámoch, ktoré sú dostatočne pevné, aby boli podporou pre sklenenú plochu.

V ponuke nájdete otváracie alebo posuvné systémy, otváranie môže byť dovnútra alebo von – záleží od vkusu zákazníka.

Najmä v administratívnych budovách a v bankách potrebujeme zachovať súkromie kolegov a klientov – vtedy sa vhodnou povrchovou úpravou zabezpečí intimita pracoviska a priestoru.

Sklenená plocha stien pôsobí veľmi čisto a elegantne a pozdvihuje priestor. Dáva mu nadčasovosť. Funkčnosť sklenených stien je ich veľkou výhodou – prechádza cez nich svetlo, priestor je jasný a zväčšený, ich údržba je jednoduchá. Na rozdiel od klasických murovaných stien a priečok má množstvo výhod – nie je potrebné riešiť čistotu a pravidelné maľovanie.

stairs-906723_640

Sklenená stena je moderné riešenie aj do domácnosti – ideálna napríklad na terasu, do haly alebo aj do kúpeľne.

V ponuke sú aj špeciálne povrchové úpravy vďaka ktorým na stenách neostanú odtlačky prstov.

Určite zaujmú aj Vás.

Scroll to Top