Ako sa vyhnúť hypotéke

Pri slove hypotéka nám ako prvé napadne množstvo dokladovania, administratívy, návštevy banky a rôznych nehnuteľností, spolupráca s realitnými maklérmi… To všetko ale nie je zárukou, že získate svoje vlastné bývanie. Ako sa vyhnúť viazanosti niekoľko rokov? Nejedného majiteľa nehnuteľnosti, ktorému k jej získaniu pomohla hypotéka po nociach mátajú zlé sny.

Prečo je hypotéka takým strašiakom pre moderné mladé rodiny? Jednou odpoveďou je množstvo dokumentov, ktoré treba pripraviť. Osobné údaje, citlivé informácie o príme a nákladoch, ktoré musíte banke poskytnúť aby sa mohla rozhodnúť, či ste vhodným kandidátom na získanie hypotéky. A stále nie je isté, že ju dostanete. Zdĺhavé vybavovanie obmedzuje ľudí tak časovo ale aj finančne. Záväzok, ktorý z nej vyplýva je pritom ďalekosiahli. Musíte sa pripraviť na mesiace a roky splácania nemalej sumy. V dobe krízy je zaviazanie sa k dlhoročnému splácaniu určitou formou hazardu.

Vlastné bývanie nemusí byť iba snom

Ako obísť obrovské sumy za kúpu nehnuteľnosti a ušetriť tak niekoľko desiatok tisíc eur? Môžete ísť bývať do podnájmu. Avšak aj tam musíte platiť mesačne nemalé sumy za niečo, čo koniec – koncov ani nie je Vaše. Budúcnosť je v tomto smere tiež neistá. Predĺži majiteľ bytu či domu zmluvu o prenájme? Budem vedieť splácať mesačne sumu za prenájom? To sú ďalšie nezodpovedané otázky, ktoré Vás môžu potrápiť. Môžete si nájsť prácu, ktorá poskytuje ubytovanie. Aj to je jednou možnosťou. Opäť ale pracujeme s verziou, že nie ste majiteľom bývania a nehnuteľnosť Vám osobne nepatrí.

Vďaka hypotéke môžete bývať

Koľko stojí kúpa rodinného domu. Pri cenách realitného trhu je dôležité, v akej lokalite plánujete dom kúpiť. Od toho sa odvíja cena nehnuteľnosti. Rádovo ale môžeme spriemerovať kúpu nového domu na cca 150000 eur. Samozrejme suma je priemer a je orientačná. Vedeli ste však, že existuje možnosť ako bývať v novom dome a ušetriť aj polovicu z tejto sumy? Možno ste už počuli o ekologickejšej a nízkonákladovej možnosti bývania – mobilné domy http://www.euro-mobilnedomy.sk/. Čoraz viac ľudí sa prikláňa k tejto ekonomicky efektívnejšej možnosti bývania. Jej kúpa je jednoduchšia, potrebujete menší kapitál a je šitá na mieru Vaším potrebám.

Scroll to Top