Byt v glamour štýle

Na steny voľte tapety, tie nevyšli z módy iba zmenili šat! Tapety s výraznými potlačami alebo vzormi zosobňujú glamour. Palmové listy, výrazné vzory, farby doplnené o zlatú alebo striebornú, to sa presne hodí k luxusu. Zlatá farba sa s glamourom spája bez pochýb najviac. Ak volíme doplnky, tak ich ladíme do zlatej. S tým úzko súvisia kovy a tie by mali byť aj na nábytku alebo v podobe dplnkov. Masívnejšie doplnky alebo nejaké zaujímavé dekory budú žiadané. Nebojíme sa krištáľových doplnkov ani zrkadlových nábytkov. Vankúše alebo deky, to všetko by malo byť z kvalitných materiálov ako je zamat alebo satén. Najčastejšie je to zamat alebo hodváb, pre príjemnú kvalitu a pocit pohodlia. Zrkadlové alebo kovové prvky odrážajú svetlo v interiéri, a tým rovnako zvýrazňujú tento štýl. Priesvitné prvky sú takisto žiadané. 

sviečky

Drahké kovy – zlato, striebro, mosadz, kombinujeme v priestore a snažíme sa vytvoriť jednoliaty ale efektný celok. Aj keď je glamour bývanie symbolom elegancie a vyššej triedy, dajú sa zohnať aj lacnejšie doplnky a nábytok. Dnes už môže mať takto zariadený domov každý a je to o tom, aby sme našli kúsky do bytu a zladili ich. Nákupné reťazce už idú s trendmi a doslova kopírujú drahé značky a ich inšpirácie prenášajú do regálov. Ideme do obchodu, kde je dostať veľký výber vecí a doplnkov do bytu za polovičné ceny.

obyvacka

Ak chceme inšpiráciu, na internete je jej dosť a rovnako je aj v časopisoch o bývaní. Glamour je o výraznosti, extravagancii a luxuse, preto si ho doprajte ak je vám to blízke. Na steny sa hodia obrazy vo veľkoformáte zladené so vzormi na poličkách alebo tapetách, aby to ladilo. Rámy by mali byť v rovnakom kove ako ostatné doplnky v izbe. Jemné textílie, krištáľové sady, efektné lampy, štýlové doplnky…aj to je glam. Kvety a rastliny oživia priestor a palmové listy sú veľkým hitom, preto budú tropické typy rastlín ale aj obyčajné ruže dobrý nápad.

Scroll to Top