Objednávanie tovaru

Radi utrácate peniaze za nové produkty v obchodoch? Ako najčastejšie platíte? Či ste ten typ človeka, ktorý veľmi rád sporí a nekupuje si zbytočnosti, ktoré by aj tak časom nepoužíval? Ja patrím určite k ľuďom, ktorí radi nakupujú. Voľakedy som chodila po kamenných obchodoch, či už voľne stojacich na pešej zóne alebo v nákupných centrách. Doba sa zmenila a začala som objednávať rôzne oblečenie, či potreby pre moje deti alebo do domácnosti cez rôzne webové stránky rôznych obchodov. Je to omnoho jednoduchšie, ako behať po obchodoch v tomto teple po vonku. Takto si z pohodlia domova vyberiem, čo by sa mi páčilo alebo hodilo.

platobná karta

Veľa vecí kupujem práve pre svoje deti. Keď vidím ako sa tomu tešia, mám chuť znovu niečo nakúpiť. Avšak aj rada sporím. Dá sa to skĺbiť. Neveríte? Je dôležité vedieť, koľko môžete za mesiac nakúpiť alebo objednať balíčkov. Nechávam si posielať balíčky na dobierku a zaplatím až pri prevzatí hotovosťou. Mnoho obchodov však preferuje platbu prevodom z účtu vopred a následne odosielajú balíček. Mám zásadu, že nikdy neposielam peniaze niekomu dopredu, aj keď je to overený obchod. Na internete sa nájde veľa podvodníkov, ktorí platbu prijmú, ale tovar vám nepošlú. Sú však aj takí ľudia, čo si naschvál nič nekupujú len odkladajú peniaze.

sporenie

Nedávajú peniaze svojej rodine ani svojim deťom, len sporia a sporia. Nehovorím, že je zlé mať nasporené financie, no aj si ich treba užiť, kým sme mladí. Platiť za tovar môžete buď platobnou kartou alebo aj peniazmi v hotovosti. Ako zaplatíte, určujete si vy. Niektorí ľudia nemajú radi v peňaženke veľa hotovosti a radšej si všade berú len platobnú kartu. Na karte majú všetky svoje financie. Pri každom nakupovaní miniete nejaké peniaze. Ale povedzte si na rovinu. Kto chce celý život len sporiť a neužívať si peniaze na reštaurácie, nové oblečenie alebo všelijaké výlety?

Scroll to Top