Striebro na krku či prste doplňte aj výhodnými investičnými mincami

Pri snahe investovať do nejakých aktív alebo pasív sa môžeme dostať do problémov, hlavne ak v tejto oblasti nie sme doma. Vo veľkom sa investovanie pre bežného človeka neodporúča, no nákup strieborných mincí nás nemôže ohroziť. Finančnú situáciu každej domácnosti ovplyvňuje viacero faktorov, na ktoré nemáme priamy dosah, ale môžeme sa pokúsiť vylepšiť si rozpočet aspoň menšími investíciami, napríklad kúpou strieborných investičných mincí Goldvault.

V minciach sa skrýva potenciál

Tá má viacero výhod, ktoré zahŕňa spoľahlivú finančnú záruku, pretože napríklad strieborné bane a náleziska tohto kovu na svete sa zmenšujú. Drahé kovy boli vyhľadávané už v dávnych dobách, ich využitie bolo hlavne pri výrobe šperkov, ale aj platidla, teda mincí, čo funguje dodnes. Pri snahe investovať však musíme hľadať strieborné investičné mince, ktoré sa razia kdekoľvek na svete, aby boli zaujímavé a jedinečné. Väčšinou ide o mince razené pri nejakých významných udalostiach či príležitostiach alebo výročiach, ktoré nie sú bežným platidlom.

Investujte toľko, koľko si môžete dovoliť

Investovať týmto spôsobom môžu aj Slováci, na internetových stránkach si môžu vybrať z mnohých ponúkaných mincí zo striebra, napríklad investičnú mincu Wiener Philharmoniker, ktorá sa razí v Rakúsku, minca je z rýdzeho striebra 999/1000, priemer má 37mm a hrúbka mince je 3,2mm. Nominálna hodnota tejto mince je 1,50-,eur. Patrí k najobľúbenejším kúskom a je o ňu veľký záujem. Razba začala v roku 2008, pričom jej nominálna hodnota je oveľa nižšia ako cena drahého kovu, z ktorého je vyrobená. Hlavný rytec v rakúskej mincovni, Thomas Pesendorfer, už v roku 1898 navrhol grafiku oboch strán mince pre zlatú verziu mince, ktorá sa dostala na prvé miesto v predaji v Európe a strieborná minca nasledovala za zlatou v roku 2008 s rovnakým motívom, z platiny ju razia od roku 2016. Rok emisie ani motív na minciach nie je podstatný, ale každý záujemca o investovanie si môže vyžiadať a objednať konkrétny motív.

Scroll to Top