Tantra krok za krokom

O tantre ste možno počúvali zovšadiaľ, no viete, z akých krokov pozostáva či aké má účinky? Prinášame základné vysvetlenie druhu masáže. V prvom rade tantra masáž nie je obyčajná masáž, ktorá končí prekrvením jednotlivých svalov tela a samozrejme má zdravotné účinky. Tantra masáž je aj vzrušením, vášňou, je teda masážou na viacerých úrovniach. Jej zdravotné účinky spočívajú aj v prevencii pred rakovinou prostaty, ktorá je veľmi nepríjemným a životu nebezpečným ochorením najmä, ak sa zistí príliš neskoro. Ide aj o výrazný psychický efekt – počas dňa zažívame skutočne veľa stresu, záťaže a potrebujeme sa tohto bremena účinne zbaviť.

tantra lady

Nabrať pozitívnu energiu do nových dní, aby sme mohli problémy riešiť efektívnejšie a pokojnejšie, oddýchnuť si, pretože ani na to v hektickom živote nie je veľmi priestor. V neposlednom rade nám môže skvalitniť medziľudské vzťahy, pretože aj naša nálada sa podpisuje pod naše emócie, ktoré môžu byť tak negatívne a mať veľký vplyv aj ľudí okolo nás. Tantra je vlastne veľmi úctivý rituál, úcta sa preukazuje aj prostredníctvom úvodného namasté, ktoré má za cieľ spojiť energiu prijímajúceho a masérky. Takto sú na rovnakej vlne a môžu zdieľať tieto stimuly, pretože všetko je o energii.

masáž

Následne postupná masáž tela od hlavy, ktorá je centrom nášho tela, z mozgu sú vysielané signály na každú činnosť či pohyb, aké vykonávame, preto je nesmierne dôležitá. Postupné uvoľnenie prechádza cez krk, hrudník, ramená, brucho a končatiny. Aj pohlavné orgány sú centrom sexuálnej energie a pre zmiernenie napätia je nevyhnutné posilňovať libido, a tým spôsobom je aj kvalitná masáž. Boli by ste tiež prekvapení, koľko nervových zakončení sa nachádza na rukách či nohách a ako tieto vzruchy ďalej môžu súvisieť s fungovaním celého tela a mysle. Masáž je potrebné ukončiť uvoľňujúcim kúpeľom alebo sprchou, ktoré sú príjemnou očistou. Všetko to pôsobí na zmysly a pomáha k dokonalému oddýchnutiu.

Scroll to Top