Kto vám vytrhne tŕň z päty s upchatým záchodom

Chodíte vonku často bosí a zamilovali ste si barefoot chodníčky? Ak áno, a ste tiež takí fanúšikovia do bosonohého štýlu, potom sa vám možno už niekedy prihodilo, že ste šliapli na tŕň z bodliaka alebo z trnky. Je to veľmi bolestivé zranenie vzhľadom na to, že na chodidlách sa nachádza veľmi veľa nervových vlákien. Preto sa tiež výraz „tŕň v päte“ používa v expresívnom slangu na vyjadrenie veľmi problematickej a nepríjemnej situácie. Tou sa môže stať aj upchatý záchod v byte.

čistenie záchodu

Akonáhle spláchnete toaletu a voda namiesto aby odtekala, hromadia sa v mise, začínajú prvé nepríjemnosti. Vezmete do ruky gumový zvon, začnete s ním vytvárať v potrubí tlakové rázy, ale namiesto toho sa vám zvon zvezie pod rukou a ruku zaboríte do rozpustených výkalov. Potom to skúsite druhou rukou, ale bez viditeľného úspechu. V tú najmenej vhodnú chvíľu vám zavolajú kamaráti, ktorí za vami prišli z väčšej diaľky, a radi by sa s vami stretli, napríklad u vás doma. Razom ste v pasci, pretože na jednej strane sa chcete s priateľmi vidieť, a na druhej strane máte postriekaný odev od výkalov, nečistota je všade okolo vás, záchodová misa je stále plná a neviete si s tým rady.

kúpeľňa so záchodom

Zanechajte márnych pokusov o ďalšie pretláčanie upchaté zátky v odpadovom potrubí, zavolajte na krtkovanie v Bratislave nonstop havarijný servis. Výhodné je mať telefónne číslo na inštalatérov zistené vopred, aby ste sa tým nezdržiavali, a pokiaľ sa vyskytne podobný problém, aby ste mohli čo najrýchlejšie remeselníkov privolať na kritické miesto.

Inštalatéri si poradia aj so znečistením značného rozsahu, a to aj vtedy, ak je zanesená aj kanalizácia. Tu je potom prítomnosť profesionálov vyslovene nutná, pretože amatér nemá potrebné vybavenie čistiť kanalizačné systémy tlakovou vodou alebo frézami na odstraňovanie hrubých mechanických nečistôt, ako sú kamene, korene, štrk, bahno, piesok atp.

Scroll to Top