Zips vrecká s posuvným jazdcom na podporu zdravej výživy

Tiež patríte medzi zástancov zdravej výživy a nakupujete potraviny v špecializovaných predajniach? Potom by sme vám mohli poradiť, aby ste niektoré trvanlivé potraviny nakupovali s množstevnou zľavou a ukladali ich do zips sáčkov s posuvným jazdcom 2packsk.sk.

Orechy a semienka – vo vreckách s jazdcom budete mať uchované orechy úplne bezpečne. Pred uzavretím vrecka z neho vždy vytlačte vzduch a tým budú orechy pomalšie oxidovať. Týmto spôsobom je možné skladovať rôzne druhy vylúpaných orechov aj niekoľko mesiacov.

pistáciové orechy

Cestoviny – celozrnné cestoviny tiež vydržia pár mesiacov v uzavretých sáčkoch. Tie sú navyše transparentné, takže vidíte dovnútra, aké druhy cestovín tam máte, a máte aj perfektný a rýchly prehľad o tom, či potrebujete nejaké prikúpiť, či vám už dochádzajú, alebo ich ešte máte veľkú zásobu. Cestoviny ale kupujte iba celozrnné, tie z bielej múky nie sú zdravé, pretože neobsahujú potrebné živiny.

Strukoviny – strukoviny pred skladovaním preberte, vyhádžte plesnivé kusy alebo poškodené a až potom ich vložte do vrecúšok so zipsom. Takto vám vydrží pri izbovej teplote napríklad aj dva alebo tri roky a neutrpí na kvalite. Môžete úplne bezpečne skladovať hrach, cícer, fazuľu, šošovku aj sóju.

rôzne druhy orechov

Zmesi orechov a sušeného ovocia – ak máte radi maškrty, ale len tie zdravé, potom si môžete doma namiešať niekoľko druhov orechových zmesí so sušeným ovocím, uložiť ich do vrecúšok so zipsom a brať si ich namiesto sušienok a oblátok do práce alebo na dovolenku. Dodajú energiu, rýchlo zasýtia, majú nízky glykemický index a sú plné živín.

Múky – podobne to môžete urobiť aj s múkou. V papierovom balení vám doma dlho nevydržia, oplatí sa múku presypať do zips sáčkov, a to aj múku kokosovú, mandľovú, pšeničnú alebo orechovú. V pevných zips sáčkoch bude múka bezpečne uložená a nehrozí tu také nebezpečenstvo pretrhnutia sáčkov, čo sa stáva pri papierových vrecúškach, napríklad ak vám spadnú na podlahu.

Scroll to Top